Sklep motoryzacyjny Dbam To Mam zajmuje się sprzedażą najlepszych środków zabezpieczających samochody i motocykle. Znajdziesz tam marki znany z rynku motoryzacyjnego, m.in. chemię, oleje, kosmetyki i płyny bez względu na rodzaj pojazdu. Dzięki temu lepiej zadbasz o swój pojazd, przygotowując go do codziennej jazdy. Części pozostaną sprawne, a Ty rzadziej będziesz odwiedzał mechanika. Zapoznaj się z pełną ofertą sklepu i przekonaj się sam, jak wiele możemy zrobić dla Twojego samochodu lub motocykla.

Dobrej jakości oleje silnikowe do samochodu. Jak wybrać ten numer jeden?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów olejów silnikowych. Występują one w postaci syntetycznych, półsyntetycznych lub mineralnych. Różnią się od siebie bazą olejową, klasyfikacją czy ogólną specyfikacją. Jego wybór uzależniony jest, między innymi, od klimatu panującego w kraju. Skala SAE jest jednym ze sposobów oznaczania olejów silnikowych. Oznaczenie 5w40 wskazuje na to, w jakich temperaturach olej zachowuje swoją lepkość w dolnych i górnych granicach. Pierwsza liczba mówi nam o tym, czy olej można używać zimną, natomiast druga, sugeruje maksymalną temperaturę w jakiej utrzymuje pożądane właściwości. Na https://dbamtomam.pl/134-5w40 kupisz półsyntetyczne i syntetyczne 5w40. 

Najlepsze marki w jednym miejscu. Sprawdź ofertę sklepu Dbam To Mam

Pamiętajmy o tym, że olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Jego ilość i jakość ma znaczenie do prawidłowego smarowania elementów jednostki napędowej, a tym samym jej wydajności. Na https://dbamtomam.pl/21-oleje_samochodowe dostępne są takie marki, jak: Millers, Shell, Motul, Elf czy Mihel. Aby uniknąć pomyłki, która może skutkować uszkodzeniem silnika, należy stosować się do zaleceń producenta. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na bazę olejową, lepkość oleju, zawartość SAPS oraz klasyfikację ACEA i API lub skonsultować swój wybór z mechanikiem samochodowym.

 

Comments are closed.