Każdy stara się bezpiecznie jeździć po ulicy. Tak, aby nie tylko nie zrobić sobie krzywdy, ale także innym osobom, jakie znajdują się na ulicach. chodnikach. To właśnie dlatego potrzebne jest ubezpieczenie OC każdemu kierowcy – jako ochrona w razie zajścia na drodze.

Odszkodowanie dla pokrzywdzonych

Niestety, ale nawet ostrożna jazda nie sprawia, że wypadków nie da się uniknąć. W szczególności, jeżeli mowa jest o innych kierowcach, którzy zawinili. Na szczęście, jeżeli mają oni ubezpieczenie OC, można dochodzić swoich roszczeń. Jak można zgłosić szkodę? W dzisiejszych czasach jest to bardzo łatwe. Wystarczy bowiem wejść na stronę danego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie znaleźć można specjalne formularze. Ten sposób załatwiania sprawy jest w stanie w znaczący sposób przyspieszyć rozpatrzenie wniosku. W szczególności, jeżeli chodzi o późniejszą wypłatę pieniędzy dla osoby poszkodowanej.

Ubezpieczenie OC a wizyta u agenta

Szkodę można również zgłosić podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym. Trzeba jednak udać się do niego najszybciej jak się tylko da. Warto znaleźć najbliższą placówkę, która odpowiada towarzystwu, gdzie kolizję będzie się zgłaszać. Całości można również dokonać telefonicznie. Istnieją specjalne infolinie, gdzie takie usterki można zgłaszać. Najszybciej jednak idzie wszystko drogą internetową. Tym bardziej, że to towarzystwo ubezpieczeniowe oddzwania później do poszkodowanego, aby ustalić termin na oględziny auta – jeżeli faktycznie takie spotkanie będzie potrzebne. 

 

Comments are closed.