Co jest podstawą kompletnego zabezpieczenia silnika? To preparat, który ma w sobie dobre właściwości smarujące, czyli olej silnikowy. Pełni on niezwykle ważną funkcję w całej jednostce napędowej. Redukuje tarcia w silniku, oczyszcza go i zapewnia odpowiednie chłodzenie. Na rynku płynów i części eksploatacyjnych znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt producentów, którzy oferują oleje silnikowe o różnej klasyfikacji, cenie i specyfikacji. W przypadku, gdy nie zastosujemy oleju przystosowanego do posiadanego samochodu, może skończyć się to zatarciem silnika i dużymi kosztami naprawy bądź wymiany całego silnika w warsztacie. Jak ustrzec się błędów przy zakupie?

Olej silnikowy – klasa lepkości, specyfikacja jakościowa i cena

W sieci powstało wiele artykułów na temat samej wymiany oleju, jego doboru oraz wyjaśnienia, czym są powyżej wymienione parametry. Na przykład taki olej silnikowy 5w40 (https://dbamtomam.pl/259-olej-5w40) to preparat wielosezonowy, który idealnie sprawdzi się w naszym klimacie. Zapewni odpowiednie smarowanie już od momentu uruchomienia silnika i zrobi to bez problemu podczas mroźnych lub upalnych dni. Warto zatem nieco zaczerpnąć informacji, np. czym jest specyfikacja jakościowa API i ACEA, a także dowiedzieć się więcej o klasach lepkości oleju silnikowego. 

Olej nie występuje tylko w silniku. Znajdziemy go również w skrzyni biegów

Skrzynia biegów musi mieć olej przekładniowy do jej zabezpieczenia i wydłużenia żywotności. Płyny eksploatacyjne czyszczą znajdujące się w niej elementy, aby biegi wchodziły płynnie i bez przeszkód. Dobry i wzbogacony właściwościami szlachetnymi olej przekładniowy znajdujący się wewnątrz skrzyni biegów, wspomaga niwelowanie tarcia kół zębatych i chroni przed powstawaniem korozji. Oleje przekładniowe w dobrych cenach, kupisz m.in. na https://dbamtomam.pl/266-oleje-przekladniowe, gdzie otrzymasz ich pełną specyfikację, aby łatwiej dobrać preparat odpowiadający Twojemu samochodowi. 

Comments are closed.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ zobacz aubezpieczenia.pl