W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się stopnie boczne do samochodu. Nie da się ukryć, że są to bardzo przydatne akcesoria do auta. Ułatwiają wsiadanie oraz wysiadanie z samochodów o trochę wyższym nadwoziu. Z pewnością wiesz o czym mówimy, jeśli jesteś posiadaczem SUV-a lub Minivan-a.

stopnie boczne do samochodu - ochrona karoserii

Czym są stopnie boczne?

Można śmiało powiedzieć, że coraz bardziej popularne są wysokie auta. Ich masywny wygląd sprawia, że są łatwo zauważalne na drodze. Minusem jest jednak fakt, że dosyć ciężko się do nich wsiada. Największy problem mają seniorzy oraz dzieci. Właśnie dlatego powstają stopnie boczne oraz inne udogodnienia. Bagażniki i dachowe boxy samochodowe dostępne są w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Najlepiej korzystać z produktów od renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Stopnie boczne możemy podzielić na płaskie stopnie oraz tak zwane rury boczne. Ochrona karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi jest ich kolejną funkcją. Wiele osób przy zakupie auta zastanawia się nad zakupem progów bocznych, które montowane są na wysokości podwozia. Warto jasno podkreślić, że to rozwiązanie ma wiele zalet. Możesz wyposażyć swój samochód w bardzo praktyczną część za niewielką dopłatą. To nie tylko zabezpieczy pojazd, ale również ułatwi nam życie. Estetyka to pierwsza zaleta progów bocznych. Jeśli dodasz takie akcesorium to wygląd auta znacząco się zmieni.

progi i stopnie boczne do samochodu bagazniki24.pl

Zalety stopni bocznych

Pojazd wydaje się bardziej terenowy, a do tego przybiera trochę muskulatury. Wiele osób decyduje się na progi boczne wyłącznie ze względów estetycznych. Wybór progów bocznych jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Oryginalne stopnie boczne do samochodu produkowane są ze stali szlachetnej. Są też pokryte gumowymi wypustkami antypoślizgowymi. Podczas wsiadania takie rozwiązanie bardzo pomaga w sezonie zimowym. Wynika to z faktu, że progi stalowe mogą być śliskie. Wypustki antypoślizgowe ułatwiają wsiadanie, ponieważ blokują podeszwę. Należy podkreślić, że podczas poruszania się po drogach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zdecydowanie pomocne jest zastosowanie takiego rozwiązania. Można też zakupić uchwyty narciarskie, jeśli często jeździsz na narty i potrzebujesz sprawdzonych opcji.

 

Comments are closed.