Prawo nakłada na każdego właściciela pojazdu mechanicznego obowiązek zakupu ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Przezorni kierowcy często decydują się na poszerzenie podstawowego pakietu o dodatkową polisę AC. Co warto wiedzieć o tego typu ubezpieczeniu? Kiedy szczególnie warto go zakupić? Sprawdź nasze rady i zapewnij sobie komfort!

Podwójna ochrona

AC, czyli autocasco, jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym mienie przed kradzieżą, uszkodzeniem oraz całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Mając ubezpieczenie AC, nie musisz martwić się o skutki awarii, pożarów, aktów wandalizmu, zderzenia z dzikim zwierzęciem czy burzy. W tym wypadku szkody zostaną zlikwidowane na koszt ubezpieczyciela.  Pamiętaj o tym, że, przeciwieństwie do OC, zakres ochrony nie jest taki sam dla każdej oferty. Szczegóły danej oferty ubezpieczyciel określa w ogólnych warunkach ubezpieczenia. 

Poszerzenie ubezpieczenia o pakiet AC polecany jest przede wszystkim osobom niegarażującym samochodów, kierowcom posiadającym nowe i kosztowne wozy, spędzającym za kierownicą znaczną część swojego czasu, często podróżującym autem w godzinach szczytu oraz mieszkającym w mieście o dużym współczynniku wypadków.

Nie warto przepłacać!

Zanim udasz się do pobliskiego biura ubezpieczeniowego, sprawdź ofertę on-line. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze, intuicyjny kalkulator, dzięki któremu w kilka minut obliczysz wysokość składki za ubezpieczenie w Grupie Compensa cieszącej się zaufaniem najbardziej wymagających kierowców. Co ważne, aby ubezpieczyć swój samochód, nie musisz wychodzić z domu – wszystkich formalności możesz dopełnić za pośrednictwem Internetu!

Comments are closed.

enegaar.com lun.pl yfine.pl