Metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony przedstawicielek płci pięknej. Taka metoda pozwala zarówno na przedłużenie i wymodelowanie kształtu paznokci, jak i na nadanie im wyjątkowego charakteru za pomocą specjalnych zdobień.

Na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Metoda żelowa zdobienia paznokci polega na ich zanurzeniu w warstwie specjalnego żelu, który umożliwia nadanie im idealnego kształtu i wykonanie wyjątkowych zdobień.

Specjalny żel można nakładać zarówno na sztuczne, jak i naturalne paznokcie. Ważne jest jednak, aby osoba wykonująca manicure, zadbała o odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia na przejęcie żelu. Prawidłowe spiłowanie paznokcia i usunięcie wszystkich skórek przed zabiegiem jest kluczowe dla uzyskania estetycznego efektu.

Jak zrobić paznokcie za pomocą żelu?

Paznokcie można zdobić za pomocą żelu na wiele różnych sposobów. Zwolenniczki tradycyjnych rozwiązań mogą postawić na klasyczne zdobienie, które będzie polegać na nałożeniu jednolitego lakieru na warstwę zaschniętego żelu.

Niemniej jednak istotą metody żelowej zdobienia paznokci jest zastosowanie specjalnych ozdób, za pomocą ich zanurzenia w warstwie żelu. Efekt takiego zabiegu jest naprawdę spektakularny.

Jakie akcesoria są potrzebne?

Wykonanie manicure żelowego bez zastosowania specjalnych akcesoriów nie jest jednak możliwe. Oprócz żelu i narzędzi służących do wypiłowania paznokci i usunięcia skórek, będziemy potrzebować specjalnej lampy.

Lampa ma za zadnie utrwalić wzór wykonany za pomocą lakierów i ozdób. Właściwości żelu mają to do siebie, że nie są w stanie samoczynnie zaschnąć. Jest to duże udogodnienie zwłaszcza dla osób początkujących, które dopiero uczą się wzornictwa. Tak długo jak dłoń nie znajdzie się pod działaniem lampy, można dokonywać wszelkiego rodzaju modyfikacji zdobienia.

Jak prawidłowo nakładać ozdoby na paznokcie żelowe?

Kluczem do uzyskania zadowalającego efektu jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia na przyjęcie żelu. Paznokcie należy wypiłować tak, aby warstwa żelu mogą połączyć się z naturalną płytą paznokcia.

Ozdoby nakłada się na paznokcie poprzez ich całkowite zanurzenie w żelu. Oczywiście do zdobienia paznokci żelowych można także wykorzystać różnego rodzaju lakiery, dzięki którym możemy stworzyć finezyjne wzory. Wystarczy do tego dostateczna ilość kolorów, kilka wykałaczek i niczym nieograniczona kreatywność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Paznokcie żelowe.

Comments are closed.

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ -satori.org nvinn.org