Każdy kierowca siedzący za kierownicą musi zachować czujność. W drodze do pracy czy podczas wycieczki za miasto może napotkać na swojej drodze wiele przeszkód. Prace remontowe na jezdni, wypadki, uszkodzenia nawierzchni oznaczone pachołkiem, objazd z powodu maratonu odbywającego się w mieście mogą przysporzyć niemałych trudności. Żeby zminimalizować dezorientację, służby odpowiedzialne za stan danego odcinka stosują znaki i urządzenia BRD. Aby dobrze spełniały one swoją funkcję, muszą być odpowiednio ustabilizowane. W jaki sposób? Sprawdź!

Kiedy i w jaki sposób należy zabezpieczyć drogę?

Zasady oznaczania dróg są ściśle określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku. W niestandardowych sytuacjach to właśnie prawidłowe rozmieszczenie znaków, pachołków, lamp i innych elementów zapewnia płynność ruchu i wpływa na bezpieczeństwo kierowców, pasażerów, pieszych, rowerzystów i pracowników (na przykład osób przeprowadzających remont nawierzchni, policjantów czy ratowników drogowych). Do oznaczania drogi używane są znaki pionowe i poziome, pachołki, tymczasowa sygnalizacja świetlna, taśmy, progi, fale świetle czy tablice informacyjne. Takie elementy stosowane są między innymi podczas rozbudowywania infrastruktury drogowej, remontów jezdni, tworzenia poboczy, podczas imprez masowych. Ponadto, urządzenia BRD używane są również do zabezpieczenia miejsca wypadku.

Stabilne podstawy drogowe

Aby znaki dobrze służyły kierowcom, muszą być odpowiednio ustabilizowane. Pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych albo na skutek otarcia się z pojazdem znak może przekrzywić się, przesunąć albo przekręcić, przez co stanie się przeszkodą na drodze albo będzie nieczytelny. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy ustabilizować znak przy pomocy podstawy. Na stronie nicrobase.pl prezentowane są solidne, wytrzymałe bazy polskiego producenta. Podstawy pod znaki drogowe wykonane są z wytrzymałego, odpornego na czynniki zewnętrzne PVC z recyklingu. W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje baz różniące się wielkością i wagą. Bazy wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe pasujące do wszystkich standardowych znaków. Przemyślana, modułowa konstrukcja umożliwia łączenie elementów w rozbudowane platformy o dużej stabilności.

 

Comments are closed.