Witryna kuchenna wisząca może okazać się meblem o różnych możliwościach. Niezwykle pojemnym, który nada pomieszczeniu lekkości i polotu. Nie jest to tak oczywisty mebel, ale warto pomyśleć o tym, aby umieścić go w swojej kuchni.

Witryna kuchenna wisząca dla ceramiki

Może nie każdy jest tego świadom, ale witryny są tego typu meblami, które pojawiły się za panowania Ludwika XVI we Francji. To właśnie wtedy, w okresie klasycyzmu ludzie zaczęli dostrzegać ogromny potencjał jaki w nich drzemie. W pierwszej kolejności, były to meble, jakie służyły do ekspozycji porcelanowych ozdób, ceramicznych zestawów. Chyba nie było domu, gdzie takiej komody by nie było. Nie można bowiem zapomnieć, że w dawnych czasach, z większym pietyzmem podchodzono do takich rzeczy. Teraz ceramiki i porcelana nie mają już tak wielkiego znaczenia, ale nadal można używać witryny do tego, aby móc w niej takie elementy przechowywać. 

Funkcjonalny mebel w kuchni

Czy witryna kuchenna wisząca jest meblem potrzebnym? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czy ktoś może pozwolić sobie na tego typu mebel. Jeżeli powierzchnia jest mocno ograniczona, można się nad tym zastanowić. Aczkolwiek, można być pewnym tego, że dzięki witrynie, zabudowa kuchenna będzie bardziej rozluźniona. Do tego zyska się dodatkowe miejsce do przechowywania – nie tylko ceramiki, ale również innych elementów, jak np. przyprawy, kawa, herbata. Jeśli witryna ma szklane drzwi, to warto ustawić w niej coś, co zasługuje na ekspozycję w tak wyjątkowym miejscu. 

 

Comments are closed.