Płyta indukcyjna – lepiej być na tak, czy na nie? Tego typu urządzenie ma wiele zalet, ale też kilka wad również można wymienić. Nie można zapomnieć o tym, że z taką tematyką związane są garnki na płytę indukcyjną. Co należy o nich wiedzieć przed zakupem?

Co daje nam płyta indukcyjna?

Zanim ktoś kupi garnki na płytę indukcyjną, powinien wiedzieć, co też taka płyta daje. Na liście jej zalet można znaleźć:

  • bezpieczeństwo,
  • szybkie gotowanie i smażenie,
  • łatwe i szybkie czyszczenie,
  • mniejsze zużycie energii,
  • dodatkowe funkcje,
  • nowoczesny design.

Uczciwie trzeba przyznać, że płyta indukcyjna ma również kilka minusów. Na tej liście znajdują się takie rzeczy, jak wysoka cena, a także konieczność wykonania odpowiedniej instalacji elektrycznej, co w starym budownictwie przysporzyć może dodatkowych problemów. Jeżeli nastąpi przerwa w dostawie prądu, nikt nie będzie miał szans na jej uruchomienie, ale lista zalet jest zdecydowanie dłuższa.

Dobre garnki na płytę indukcyjną

Konieczny wymóg, jeżeli ma się tego typu urządzenie. Wszystkie garnki, niezależnie od producenta, mają dno wykonane z ferromagnetyku. Płaskie dno wykonane jest dokładnie z metalu, który w bardzo łatwy łatwy sposób się magnesuje. Jest to potrzebne po to, aby pole grzewcze mogło wykryć dno garnka. Mówiąc w skrócie – płyta będzie dokładnie wiedziała, gdzie ma grzać. Może ciężko w to uwierzyć, ale płyta indukcyjna jest na tyle inteligentna, że nie będzie w stanie wyczuć zwykłych garnków, stosowanych na tradycyjnych kuchenkach gazowych. 

Comments are closed.