Okna plastikowe to produkt popularny w Polsce. Poniekąd ma na to wpływ cena, która sprawia, że na taki zakup mogą pozwolić sobie na nie wszyscy – nawet, jeżeli chodzi o zakup ratalny.

Jak nie montuje się okien?

Okna plastikowe mają naprawdę dobre właściwości, ale jeżeli zostaną zamontowane w nieprawidłowy sposób, na nic będą one przydatne. Trzeba więc pamiętać o tym, że stolarkę należy nakładać na oczyszczone podłoże. Nie można dopuścić do tego, aby w otworach okiennych znajdowały się jakiekolwiek brudy. Może ktoś uzna to za zbytni pedantyzm, ale nie można dopuścić do tego, aby okna zamontować w miejscu, gdzie widoczny jest pył, czy też tynk. Dlaczego? Ponieważ takie okna na pewno nie będą szczelne! A chyba nie o takie rzeczy będzie chodziło inwestorowi. Warto więc sprawdzić, czy ekipa montująca w odpowiedni sposób oczyszcza otwory okienne.

Szczelne okna plastikowe

Skoro już o szczelności mowa, to warto kontynuować ten temat. Chociażby dlatego, że nikt nie lubi kiedy zimno zaczyna wdzierać się do środka budynku. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak okna zostaną uszczelnione. Specjaliści, zajmujący się montażem okien powinni wiedzieć, że lepiej zadbać o szczelność od strony wewnętrznej, a nie zewnętrznej. Co więcej, powinno zostać wykonane uszczelnienie tzw. warstwowe, które będzie składać się z trzech elementów: wewnętrznego, środkowego, zewnętrznego. Przy tej okazji należy przypomnieć – każda pianka powinna zostać umieszczona na starannie oczyszczonym podłożu, aby mogła ona spełniać w sposób prawidłowy swoje funkcje. 

 

Comments are closed.