Nowoczesna medycyna estetyczna daje nam ogrom możliwości w zakresie dbania o własne ciało. Jedna wizyta u doświadczonego specjalisty wystarczy, żeby spłycić zmarszczki, zredukować asymetrię ust, powiększyć wargi albo usunąć niechcianą tkankę tłuszczową.  Wśród ogromu dostępnych kuracji dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi dermatologiczne wykonywane przy użyciu laserów frakcyjnych. Jak działa laser frakcyjny CO2? Jakie korzyści może przynieść Twojemu ciału? Sprawdź!

Laser frakcyjny CO2 – nowa skóra

Laser frakcyjny CO2 cieszy się uznaniem specjalistów i pacjentów marzących o gładkiej, pozbawionej niedoskonałości skórze. Jak wygląda zabieg? Urządzenia działają na zasadzie fototermolizy frakcyjnej. Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej lekarz emituje na wymagającą poprawy skórę serię impulsów laserowych o mikroskopijnej średnicy. Woda w tkankach zostaje podgrzana, a na powierzchni skóry powstają charakterystyczne dziurki. Kontrolowane przerwanie ciągłości skóry i jej stymulacja aktywują  naturalne procesy naprawcze, na skutek których w skórze powstają nowe włókna kolagenowe. Wizyta w gabinecie trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i nie wywołuje żadnych powikłań. Pełne efekty kuracji widoczne są po kilku tygodniach. 

Wskazania do wykonania zabiegu

Laser frakcyjny CO2 jest skuteczną bronią w walce ze zmianami dermatologicznymi o różnym podłożu. Zabieg szczególnie jest polecany osobom borykającym się z bliznami (w tym również przerostowymi), przebarwieniami, rozstępami, zmarszczkami, wiotką skórą pozbawioną jędrności, brodawkami wirusowymi, zmianami naczyniowymi, ostudami i plamami starczymi, uszkodzeniami słonecznymi, włókniakami czy rozszerzonymi porami.

Comments are closed.