Na rynku jest bardzo dużo różnych akcesoriów do paznokci, jednak nie wszyscy wiedzą, jak należy z nich korzystać. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze dłonie prezentowały się doskonale, warto zapoznać się z ich rodzajami.

Akcesoria do paznokci – manicure i pedicure

Jeśli zastanawiacie się, jakie akcesoria do paznokci są potrzebne, oto kilka pomocnych przykładów.

Cążki do skórek – cążki są doskonałe do usuwania skórek, które bardzo często pękają. Dzięki nim obszar znajdujący się przy paznokciu będzie wyglądał zdrowo i estetycznie. Aby dokładnie usunąć skórkę, możemy zaopatrzyć się w oliwkę, która ją zmiękczy oraz drewniany patyczek do przesunięcia skórek w górę.

Obcinacz – przeznaczony do skracania paznokci zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Jego użycie jest bardzo proste, a paznokcie możemy skrócić na wybraną przez nas długość.

Frezarka – pozwala na usunięcie skórek oraz wypiłowanie każdego rodzaju paznokci. Urządzenie to posiada różnego rodzaju frezy, dzięki czemu w szybki sposób opracujemy paznokcie.

Waciki bezpyłowe – idealne do zmywania lakieru lub oczyszczania płytki paznokcia, nie zostawiają pyłków, tak jak np. chusteczki.

Pilnik – przeznaczony do skracania, wyrównywania lub polerowania paznokci.

Każde z wymienionych tutaj akcesoriów do paznokci powinien znaleźć się w naszym domu.

Akcesoria do malowania paznokci

W przypadku tych produktów lista jest naprawdę długa, jednak skupimy się na tych, które są najczęściej używane.

Zmywacz do paznokci – przeznaczony do usuwania lakieru z płytki paznokcia, obecnie są dwa jego rodzaje: z acetonem i bez acetonu. Zmywaczy bez acetonu używa się do zmywania lakieru ze sztucznych paznokci.

Lakier do paznokci – do najbardziej popularnych na chwilę obecną możemy zaliczyć lakier hybrydowy, który występuje w całej gamie kolorów i utrzymuje się na paznokciach do ok.4 tygodni. Do tego produktu możemy wybrać sobie sporo ciekawych akcesoriów do paznokci, jak np. pyłek.

Cleaner – płyn ten umożliwia wyczyszczenie płytki z tłuszczu, dzięki czemu lakier lub sztuczny paznokieć będzie się lepiej trzymał.

Ozdoby – świetnie sprawdzą się jeśli chcemy, aby na paznokciach był wybrany przez nas wzór. Takie ozdoby możemy kupić w formie naklejek, szablonów lub małych koralików zwanych kawiorem.

Biała kredka – przeznaczona do malowania paznokcia od spodu, sprawia, że nabiera on białego wyglądu bez konieczności malowania lakierem, jednak to akcesorium do paznokci nie jest już tak popularne jak kiedyś.

Jaką wybrać frezarkę do opracowywania paznokci?

Bardzo ciekawym ostatnio akcesorium do paznokci jest frezarka. Kupując frezarkę powinniśmy zwrócić uwagę na:
moc – powinna mieścić się w granicach od 35-40 W,
obroty – dobre frezarki zapewniają do 30.000 tyś. obrotów na minutę,
głowicę – do najlepszych należą te z funkcją twist-lock.

Planując zakup różnych akcesoriów do paznokci powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość i bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że nie wszystko co droższe jest lepsze, dlatego warto sprawdzić opinię innych osób na temat danego produktu. Takie akcesoria jak pilniki czy obcinaczki ważne, aby były wykonane solidnie i z dobrych materiałów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Comments are closed.