Sprawdzone kaski rowerowe zagwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiału. Przeglądając dostępne na półkach sklepowych kaski rowerowe należy zwrócić uwagę nie tylko na design, cenę i rozmiar, ale właśnie na zastosowane przez producenta tworzywa.

Jaki materiał zewnętrzny?

Najważniejszą rolę odgrywa materiał zewnętrzy. Jak łatwo się domyślić im twardszy surowiec, tym oczywiście kask jest bardziej wytrzymały. Najtańsze kaski rowerowe wykonane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Tego typu modele doskonale sprawdzą się podczas jazdy rekreacyjnej i sportowej.

Zawodowcy, którzy jeżdżą w trudnych warunkach powinni postawić na bardziej zaawansowane modele. Sprawdzone kaski rowerowe wykonane są ze specjalnej powłoki ceramicznej. Jest to bardzo trwały i lekki materiał, który zapewnia wysoki komfort podczas jazdy. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne kaski z certyfikatami, które poddane zostały licznym testom.

Jaki materiał wewnętrzny?

Ogromną rolę odgrywa nie tylko materiał zewnętrzny, ale również materiał wewnętrzny. Jeszcze kilka lat temu stosowano jedynie miękkie gąbki i rewelacyjne pianki. Dzięki materiałom tego typu można zapobiec otarciom i zapewnić sobie wysoki komfort noszenia.

Sprawdzone kaski rowerowe posiadają dodatkowe wkładki antybakteryjne, dzięki którym można raz na zawsze zapomnieć o przykrym zapachu. Godne polecenia są wkładki wyjmowane, które ułatwią czyszczenie kasku.

Waga ma znaczenie

Materiał z którego zrobiony jest kask rowerowy ma oczywiście bezpośredni wpływ na wagę. Jak łatwo się domyślić im lżejszy kask, tym lepiej. Producenci dożą do tego, aby odchudzić oferowane kaski. Sprawdzone kaski rowerowe ważą mniej niż 200 gram.

Najmniej ważą oczywiście kaski rowerowe dziecięce, które wyróżniają się mniej rozbudowanym systemem nośnym. Małe dzieci rzadko kiedy rozwijają zawrotne prędkości, dlatego też warto zadbać o to, aby kask niepotrzebnie nie obciążał głowę. Kaski dziecięce powinny być lekkie i proste w regulacji.

System mips

Nowoczesne kaski z tzw. wyższej półki wyposażone są w zaawansowany system MIPS. Mowa tutaj oczywiście o dodatkowej ruchomej wkładkę, która umożliwia regulację kasku względem głowy w trakcie upadku. Ruch wkładki jest dość ograniczony i wynosi tylko kilka milimetrów.

Głównym zadaniem systemu MIPS jest zmniejszenie przeciążenia, które działa na mózg podczas wypadku. Na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też w pierwszej kolejności warto postawić na atestowane kaski od renomowanych producentów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sprawdzone kaski rowerowe.

Comments are closed.