O czym należy pamiętać, projektując swoje kuchnie? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, będąc na etapie urządzania swojego pomieszczenia kuchennego. Często ten dylemat musi zostać rozwiązany przez architekta wnętrz, który dostaje zlecenia na wykonanie odpowiedniego projektu.

Kuchnie – co powinien zawierać dobry projekt?

Korzystanie z pomocy architekta wnętrz nie jest niczym wstydliwym. Nie jest też żadną fanaberią, jak to niektórzy twierdzą. Jest to korzystanie z pomocy specjalisty, który doskonale będzie wiedział, jak powinny zostać urządzone kuchnie w poszczególnych domach. Dobry projekt powinien uwzględniać nie tylko wielkość pomieszczenia kuchennego, ale również podstawowe sprzęty kuchenne (ich umiejscowienie), jak chociażby lodówka, mikrofalówka (w szczególności, jeżeli jest w zabudowie), czy też kuchenka z piekarnikiem. Każdy projekt zawsze powinien uwzględniać indywidualne preferencje danego klienta.

Projekt kuchni ze strefami

Absolutnie każdy projekt kuchni powinien zawierać poszczególne strefy robocze. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z projektem wykonanym przez architekta, czy też samodzielnie (co również wykorzystuje wiele osób). Osoby, które podejmują się samodzielnego wykonania projektu powinny wiedzieć, że wyróżniamy (licząc od drzwi) takie strefy, jak:

  • strefa zapasów – np. lodówka,
  • strefa przechowywania – np. naczynia w szafkach,
  • strefa mokra – zlew oraz wszystko to, co znajduje się w jego okolicy,
  • strefa przygotowania – blaty robocze, 
  • strefa gotowania – płyta kuchenna i piekarnik. 

Comments are closed.

fotel rattanowy na balkon technorattan na balkonie zestawy na balkon