Ubezpieczenie szkolne to polisa oferowana przez ubezpieczycieli wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Najczęściej rodzice i opiekunowie dowiadują się o możliwości uczestnictwa dziecka w takim ubezpieczeniu po wizycie przedstawiciela ubezpieczyciela w szkole. Warto pamiętać, że ubezpieczenie grupowe może nie dać tak dobrych warunków jak ubezpieczenie indywidualne!

Czy możemy zakupić ubezpieczenie szkolne indywidualne?

Tak – i jest to często wybierana opcja. Decydując się na ubezpieczenie szkolne grupowe, nie mamy możliwości na podnoszenie kwot gwarantowanych w ramach ubezpieczenia. Ubezpieczenie szkolne indywidualne daje możliwość rozbudowania polisy o konkretne klauzule i pakiety, dzięki czemu produkt jest idealnie skrojony pod konkretnego użytkownika.

Czy ubezpieczenie szkolne chroni jedynie na terenie placówki szkolnej?

Zdecydowanie nie – i jest to najczęściej powtarzany mit. Ubezpieczenie szkolne jest polisą, która chroni zarówno w szkole, podczas szkolnych wycieczek, jak i w drodze do i ze szkoły, w czasie popołudniowych zabaw, weekendów, wyjazdów wakacyjnych czy też ferii zimowych. Ubezpieczenie tego typu jest ważne rok. Wiele osób zastanawia się też, dla kogo dedykowane jest ubezpieczenie szkolne. Okazuje się, że może być ono wykupione tuż po narodzinach dziecka. Górna granica to 26 lat.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne jest polisą, które ma chronić zdrowie i życie dziecka w razie nieszczęśliwego wypadku. Podstawowy zakres ochrony można wzbogacić o liczne klauzule, które pozwolą na korzystanie z jeszcze lepszej opieki i ochrony. Dodatkowe klauzule pozwalają przede wszystkim na zwrot kosztów leczenia szpitalnego, zwrot kosztów korepetycji, jeśli na skutek nieszczęśliwego wypadku dziecko nie mogło uczestniczyć w lekcjach.

Comments are closed.