Jędrność i młody wygląd skóry wynikają z wysokiej zawartości kolagenu w organizmie. Niestety wraz z wiekiem stopniowo go ubywa, czego konsekwencją są zwiotczenia na twarzy i zmarszczki. Medycyna estetyczna stworzyła kilka skutecznych metod na pobudzenie naturalnych procesów, prowadzących do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze. Jedną z nich jest laserowe odmładzanie twarzy.

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy?

Laseroterapia opiera się na kontrolowanej koagulacji tkanek. Odmładzanie twarzy możliwe jest dzięki wykorzystaniu frakcjonowania. Urządzenie wprowadza wiele drobnych zmian w skórze, które powodują skrócenie włókien kolagenowych oraz stymulują powstawanie nowego kolagenu. Jest to białko, które odpowiada za jędrność i napięcie skóry. Najwięcej kolagenu znajduje się w skórze młodych osób, dlatego nazywany jest białkiem młodości. Zmiany wprowadzone podczas zabiegu laserowego rozmieszczone są w równomiernych odstępach, dzięki czemu punkty koagulacyjne przeplatają się z fragmentami zdrowej skóry. Dzięki temu proces regeneracji kolagenu przebiega szybko i sprawnie.

Lasery do odmładzania twarzy wyposażone są w specjalne chłodzące końcówki, które niwelują odczucie dyskomfortu. Niektóre urządzenia wymagają zastosowania kremu znieczulającego na skórę, ponieważ działają tak intensywnie, że powodują naruszenie powierzchni naskórka. Nawet najmocniejsze lasery w rękach profesjonalistów stanowią bezpieczną metodę odmładzania skóry – nie naruszają otaczających miejsce zabiegu naczyń krwionośnych czy nerwów.

Kiedy warto zdecydować się na laseroterapię twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy dedykowane jest osobom, które chcą w minimalnie inwazyjny sposób poprawić kondycję skóry i uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla Spa Lake Hill Resort – Sosnówka zabieg ten znajduje zastosowanie w usuwaniu oznak starzenia się skóry, takich jak drobne i głębokie zmarszczki, opadające policzki, nieregularny owal twarzy, a także przebarwienia. Wskazaniem do laseroterapii są również blizny potrądzikowe. Odmładzanie laserowe przeznaczone jest dla osób w różnym wieku. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby, które dopiero zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki, jak i osoby dojrzałe.

Efekty zwiększenia ilości kolagenu w skórze

Odpowiednio dobrane lasery są w stanie skutecznie zregenerować skórę i usunąć oznaki starzenia się nawet w najbardziej delikatnych miejsca, w tym w okolicy oczu i ust. Zabieg wygładza powierzchnię zniszczonej skóry i pobudza ją do regeneracji. Już po kilku tygodniach widoczne jest wyraźne odmłodzenie twarzy, wynikające ze stopniowej odbudowy kolagenu i elastyny. Pod wpływem lasera skóra obkurcza się, uzyskuje młodszy, świeższy wygląd, poprawia się jej faktura, znikają drobne zmarszczki. Odmładzanie laserowe to skuteczny sposób na głęboki lifting bez skalpela.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, naskórek łuszczy się przez kilka dni, po czym można zaobserwować wyraźną poprawę kondycji skóry. Efekty jednak pogłębiają się w ciągu około 4-5 tygodni. Laserowe odmładzanie twarzy wykonuje się najczęściej w serii zabiegów.

Jeśli rozważasz zabieg laserowego odmładzania twarzy, wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com i zapoznaj się z listą sprawdzonych klinik medycyny estetycznej.

Comments are closed.