Przeglądając takie oferty, jak te znajdujące się na stronie https://gardenspace.sk/zahradny-nabytok, można sporo popuścić wodze wyobraźni. Każdy chciałby mieć urządzony taras w tym lub podobnym stylu. Nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba tylko zabrać się za aranżację miejsca na świeżym powietrzu.

Z czego wykonać sam taras?

Zanim zakupi się jakiekolwiek meble na taras, należy zastanowić się nad tym, z czego powinien być wykonany sam taras, a dokładnie podłoże, gdzie będzie chciało się wszystko ustawić. W szczególności, że niektóre materiały wymagają indywidualnego potraktowania.

Jedną z najpopularniejszych propozycji są deski drewniane. Doskonale sprawdzają się na dworze, komponując się z otaczającą zielenią. Dają one bardzo przyjemne ciepło. Aczkolwiek, należy wiedzieć, że nie nagrzewają się one tak mocno podczas upalnych dni. Do budowy takiego tarasu najlepsze są deski pochodzące z drewna egzotycznego. Chociaż równie dobrze sprawdzają się polskie gatunki drewna. Taki taras wymaga czasochłonnej konserwacji.

Ciekawą propozycją wydają się deski kompozytowe. W swoim wyglądzie przypominają drewno, ale sam materiał pozyskiwany jest w zupełnie inny sposób. Polecany dla tych, które obawiają się żmudnego procesu konserwacji. Ich zaletą jest to, że nie pęcznieją po wielu latach użytkowania, a także w żaden sposób się nie rozwarstwiają. Jednak, jeżeli taras nie ma zadaszenia i na dodatek znajduje się od strony południowej, to warto przemyśleć to czy zakup desek kompozytowych będzie dobry. 

Comments are closed.