Wygodna odzież specjalistyczna dla medyków projektowana jest z uwzględnieniem konkretnych potrzeb pracowników służby zdrowia. Ubrania takie są trwałe, ale również przewiewne, nie krępują ruchów. W jaki sposób tworzona jest odzież medyczna? Jakie tkaniny są wykorzystywane do jej produkcji?

Wygodna odzież medyczna, tworzona z myślą o użytkownikach

Szukając idealnej odzieży medycznej warto zwrócić uwagę zarówno na kroje, jak i materiały. Wśród materiałów króluje stretch czy bawełna, ale również tkaniny łączone (np. bawełna, poliester i elastan). Zastosowanie tak szerokiego spektrum włókien ma swoje uzasadnienie – dzięki temu oferowane koszulki czy spodnie są jednocześnie trwałe i przewiewne. Bawełna sprawia, że tkanina „oddycha” i pozwala na wentylowanie skóry – jest to ważne szczególnie podczas upalnych, letnich dni. Bawełna pozwala również na wzmocnienie tkanin, sprawia, że staje się ona bardziej odporna na uszkodzenia. Wykorzystanie włókien syntetycznych sprawia, że tkaniny są przyjemniejsze w dotyku, mogą także znacznie szybciej schnąć. Dodatek elastanu sprawia, że odzież medyczna nieznacznie się naciąga, co pozwala na zachowanie większego komfortu podczas pracy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że łączone tkaniny pozwalają na znacznie częstsze pranie bez uszczerbku na jakości ubrań.

Wygodne obuwie dla medyka

Odzież medyczna to dzisiaj nie tylko wygodne koszulki czy spodnie – to także specjalistyczne buty, które pozwalają na zachowanie komfortu nawet podczas wielogodzinnego dyżuru. Chodaki medyczne to obuwie wykonane z naturalnych tworzyw: podeszwa to naturalne drewno, cholewka wykonana jest ze skóry, która pozwala na stałe wentylowanie stóp. Atutem obuwia tego typu jest wbudowana pod piętą sprężyna, która pozwala na stałe amortyzowanie nóg podczas chodzenia, minimalizowanie mikrowstrząsów i zahamowanie powstawania żylaków czy obrzęków. 

Comments are closed.

h.pl -satori.org live url