Buty narciarskie męskie powinny wprost idealnie zgrywać się z twoimi stopami i właśnie z tego względu najlepiej zrobisz, gdy poszukasz ich w sklepach stacjonarnych. Potem gdy już znajdziesz odpowiadający ci model, będziesz mógł zwrócić się w stronę internetowych sklepów, by w którymś z nich go zamówić i zapłacić nieco mniej.

Etap 1 – przygotowanie do zakupów

Jeżeli zakupy mają być udane, trzeba je przeprowadzić w odpowiednim punkcie. Poszukaj więc tych największych i najpopularniejszych sklepów sportowych w swojej okolicy. Najlepsze będą oczywiście te, które skoncentrowały się oparciu asortymentu na produktach kierowanych do miłośników sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa.

Na przymiarki koniecznie zabierz ze sobą grubsze skarpety – takie, w których najprawdopodobniej często będziesz jeździć na nartach. Zwróć uwagę na różne odmiany butów narciarskich męskich i zobacz, do jakiej jazdy są one przeznaczone oraz czym się charakteryzują. Buty typu Allround poleca się początkującym, podczas gdy te Race sprawdzą się u fanów dużych prędkości i ekstremalnie szybkiej jazdy.

Etap 2 – pierwsze przymiarki

Teraz, mając już na stopach grubsze skarpetki, możesz założyć pierwszy wybrany model obuwia. W pozycji neutralnej i wyprostowanej twoje palce powinny stykać się z przednią częścią wewnętrznej wkładki. Nie oznacza to wcale, że but jest za mały. Zanim wysuniesz taki wniosek, zapnij wszystkie klamry i rzepy, a następnie przyjmij prawidłową pozycję narciarską, pochylają się w przód i delikatnie uginając kolana.

W tym momencie palce powinny odczepić się od kapcia (wewnętrznej wkładki) i zyskać więcej luzu. Z kolei pięta musi idealnie przylegać do tylnej części kapcia. Jeżeli tak właśnie jest, oznacza to, że wybrałeś buty narciarskie męskie w odpowiednim dla siebie rozmiarze. Śmiało możesz je kupować, jeśli tylko ci pasują.

Etap 3 – końcowe testy i rozwiewanie wątpliwości

Nie przejmuj się jednak za bardzo tym, że but narciarski delikatnie cię uciska i zdaje się być za mały. Jeżeli dopiero co założyłeś go na stopę, zanim ocenisz jego dopasowanie do nóg, musisz dokładnie go zapiąć i ustawić się we wspomnianej wcześniej pozycji narciarskiej. Zawsze mierz wszystkie modele butów narciarskich męskich w taki sam sposób. Dzięki temu łatwiej ci je będzie oceniać.

Jeżeli jednak ten niezapięty jeszcze but boleśnie cię uciska i uwiera, jest to sygnał, że rzeczywiście wybrałeś za mały rozmiar i powinieneś sięgnąć po ten większy. Buty do jazdy muszą porządnie przylegać do stóp, ale w żadnym wypadku nie mogą cię cisnąć. Jeżeli pozwolisz sobie na zakup przyciasnego modelu, na pewno nie wytrwasz w nim zbyt długo na stoku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/meskie-cat-19.

Comments are closed.

tt2012.org zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/