Podczas zakupów ubraniowych dla dzieci, praktycznie codziennie spotykamy się z wyraźnymi różnicami między płciami w kolorach, nadrukach i stylach.

Dziewczęce ubranka dla dzieci są przeładowane różem i fioletem, brokatem i jednorożcami. Garderoba chłopięca charakteryzuje się niebiesko-zieloną kolorystyką, statkami kosmicznym i dinozaurami.

Czasy się zmieniają, moda dziecięca też

Historycznie rzecz biorąc, niemowlęta od dziesięcioleci były ubierane w ubrania unisex. Rozłam rozpoczął się dopiero w latach osiemdziesiątych, kiedy stało się możliwe ustalenie płci dziecka przed jego urodzeniem.

Jako społeczeństwo powoli zmieniamy nasz pogląd na to, jak definiujemy „dla chłopców” i „dla dziewczynek”. Jeśli chodzi o płeć, jesteśmy w trakcie zmiany kulturowej napędzanej przez pokolenie milenialsów. 50 procent millenialsów widzi płeć w szerokim spektrum i ma znacznie większą swobodę zrozumienia ról płciowych niż starsze pokolenia.

Chłopcy, dziewczęta, uniseks

To dziwne, że jednej płci „dozwolono” nosić określony kolor, a drugiej nie. Przecież chłopiec może preferować różowy, a dziewczynka lubić monster trucki. Odzież neutralna pod względem płci znosi surowe ograniczenia w modzie, dzięki czemu osobowość naszych dzieci może się swobodnie rozwijać.

Warto kupować ubranka dla dzieci unisex, ale to nie znaczy, że należy całkowicie zrezygnować z ubrań dziewczęcych i chłopięcych. W idealnym świecie jest miejsce dla różnych opcji.

Dlaczego odzież dziecięca unisex jest ważna?

Zróżnicowanie płci może być bardzo ograniczające. Kiedy stereotypy są wzmacniane przez ubranka dla dzieci, może to wysłać ograniczający komunikat do najmłodszych. Moda dziecięca unisex pozwala dzieciom wyrażać siebie dokładnie tak, jak chcą.

Pracując nad eliminacją stereotypów, rodzice dają swoim dzieciom większą swobodę myślenia.

Zgodnie z mottem: „jeśli Ci się podoba, noś to”.

Ponadto odzież dziecięca unisex ma również zalety pod względem trwałości i kosztów. Neutralne pod względem płci fasony i kolory znacznie ułatwiają dzielenie się ubraniami z innymi dziećmi. Stroje unisex można przekazać rodzeństwu i znajomym, niezależnie od tego, czy jest to dziewczynka, czy chłopiec.

Gdzie kupić ubranka dla dzieci unisex?

Niestety, większość firm dopiero powoli przechodzi na uniseksową modę dziecięcą. W sklepach sieciowych nadal najczęściej widzimy ubrania, które są wyraźnie przeznaczone dla jednej płci. Zazwyczaj także wyraźnie oznaczone jako odzież „chłopca” lub „dziewczęca”.

Nie wspominając o tym, ubrania dziecięce często szybko tracą swój kształt i kolor.

Trudno jest znaleźć ekologicznej, etyczne i uniseksowe ubranka dla dzieci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

zobacz live url zobacz