Zastanawiając się, jaka aranżacja ogrodu okaże się najlepsza, warto zwrócić uwagę na nowoczesne meble aluminiowe. Meble takie projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami, a dodatkowo są niezwykle trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jakie projekty mają dla nas projektanci mebli? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Funkcjonalne meble aluminiowe

Meble wykonane z aluminium są lekkie, trwałe i odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Meble takie doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Szeroki wybór mebli aluminiowych może zaskoczyć – klienci mogą wybrać zarówno wygodne krzesła, fotele, stoły aluminiowe, ale też leżanki ogrodowe. Meble wykonane z aluminium uzupełniane są o wypełnienia z trwałych siatek polietylenowych – siatki te posiadają pewien stopień elastyczności, ale też wysoką odporność na ścieranie. Inspiracje na aranżacje znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok.

Meble aluminiowe ustawione w cieniu

Aby móc odpoczywać komfortowo w ogrodzie, konieczne jest zapewnienie sobie cienia. Dzisiaj do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to nowoczesny parasol ogrodowy z licznymi punktami regulacji. Taki parasol świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Dodatkowo warto zwrócić też uwagę na jego czaszę – jest ona wykonana z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Drugą opcją na zacienienie miejsca wypoczynkowego jest pergola. Nowoczesne pergole to konstrukcje wznoszone modułowo z elementów aluminiowych. Funkcjonalna pergola idealnie wyznaczy przestrzeń wypoczynkową. Uwagę zwraca jej dach, który wykonany jest z aluminiowych lameli. Mogą się one obracać wokół własnej osi, co oznacza, że użytkownik sam decyduje o ich pozycji oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

 

Comments are closed.