Zajmując się projektowaniem kolejnych pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu, nierzadko niewiele czasu lub zasobów zostaje na elegancką łazienkę. To błąd! Domowa łazienka jest miejscem codziennych zabiegów higienicznych, ale też przestrzenią wypoczynkową i domowym SPA. Jak zaaranżować tę przestrzeń, by zachwycała ona każdego dnia?

Łazienki nowoczesne – zainspiruj się stylem!

Nowoczesne łazienki to wnętrza przede wszystkim dopasowane do potrzeb, ale też zaaranżowane w taki sposób, by cieszyć oczy każdego dnia. Łazienki takie to zazwyczaj przestrzenie wypełnione lśniącymi, białymi płytkami, które tworzą idealne tło dla aranżacji nowoczesnych, ale też loftowych czy skandynawskich. Atutem białych i lśniących płytek jest bez wątpienia fakt, że odbijają one światło. Dzięki temu niewielkie pomieszczenia łazienek wydadzą się znacznie większe wizualnie. W nowoczesnych łazienkach wykorzystywane są nowoczesne kolekcje meblowe. Są one tworzone z płyt meblowych o podwyższonej odporności na uszkodzenia czy działanie wilgoci. Wewnątrz mebli stosuje się markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe z hamulcami lub też zawiasy z cichym domykiem.

Klasycznie urządzone łazienki

Klasyczne łazienki i wnętrza retro zachwycają niebanalnymi meblami i dodatkami – przekonują projektanci. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne. Komoda pod umywalkę retro oraz słupek to podstawa – w szafkach takich znajdzie się dość miejsca na przybory toaletowe. Dobrym rozwiązaniem mogą być też stylizowane wieszaki na ręczniki na ścianach czy stylizowana bateria w umywalce czy pod prysznicem. Wybierając meble w stylu retro, również zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób meble są zaprojektowane, by spełniały oczekiwania zarówno wizualne, jak i praktyczne.

 

 

Comments are closed.