Zieleń blisko nas wpływa kojąco na nasze nerwy, pozwala się zrelaksować. Aranżując miejsce wypoczynkowe na tarasie przy domu warto pomyśleć więc nie tylko o wygodnych meblach ogrodowych, ale również o elementach takich jak donica na taras. Nowoczesne donice proponowane przez topowych producentów pozytywnie nas zaskoczą!

Donice na taras na ulubione rośliny

Lawenda, chryzantemy, nasturcje – każdy z nas lubi inne kwiaty. Wiele z nich możemy z powodzeniem hodować na tarasie przez okres wiosny i lata. Istotne są wysokiej klasy sadzonki oraz donica na taras. Szeroki wybór donic sprawia, że bez trudu znajdziemy produkty dopasowane do naszych potrzeb lub też istniejącej już na tarasie aranżacji. Donica na taras powinna być wykonana z materiałów trwałych, zabezpieczonych przed zmiennymi temperaturami, działaniem wilgoci, wnikaniem brudu. Wśród chętnie wymienianych wymienia się donice na taras wykonane z cementu. To nowoczesne rozwiązanie idealnie wpisuje się w najnowsze trendy – donica na taras tego typu jest zabezpieczona przed uszkodzeniami, ma ciekawą fakturę i jest niezwykle elegancka. Kupując donice pamiętajmy o tym, aby posiadała ona odpływ – dzięki temu roślina nie będzie stała w wodzie, co może skutkować jej gniciem. 

Meble tarasowe – co wybrać?

Donica na taras to tylko jeden z elementów tarasowych. Podstawą są oczywiście meble ogrodowe. Szukając idealnego kompletu pamiętajmy o tym, że przede wszystkim meble muszą być zabezpieczone przed zmiennymi warunkami pogodowymi czy wilgocią. Doskonałym wyborem okazują się być meble technorattanowe – cechuje je wysoka trwałość i elegancja. Meble technorattanowe to kolekcje niezwykle rozbudowane – znajdziemy tu przede wszystkim wygodne sofy narożne, ale również fotele, stoliki kawowe, fotele wiszące czy leżanki ogrodowe.

Comments are closed.