Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i medyczne służą dzisiaj nie tylko poprawieniu naszego zdrowia, ale również urodzie. Lasery medyczne i kosmetyczne od wielu lat wykorzystywane są do tego, aby korygować niedoskonałości naszej skóry i sprawiać, że czujemy się piękniejsi. Jak działają? Czy ich zastosowanie jest bezpieczne? Jak przygotować się do zabiegu z użyciem lasera?

Nowoczesne lasery medyczne i kosmetyczne

Lasery medyczne od wielu lat obecne są w polskich klinikach i szpitalach: wykorzystywane są one do szybkich i bezpiecznych operacji, np. na oddziałach okulistycznych. Czy wiesz, że lasery medyczne i kosmetyczne to również urządzenia, które mogą pomóc naszej skórze? Szerokie zastosowanie laserów sprawia, że możliwe jest redukowanie zmarszczek, redukowanie poszerzonych porów, ale również walka z bliznami czy przebarwieniami. Lasery pozwalają na skuteczne odmładzanie skóry szyi, dekoltu czy twarzy, usuwanie zmian skórnych, takich jak włókniaki czy brodawki. 

Jak działają lasery medyczne i kosmetyczne SHAR-POL? Laser emituje wiązkę światła o określonej długości. Wiązka ta penetruje skórę na konkretnej głębokości: może to być naskórek, ale też głębsze warstwy skóry. Działanie lasera polega na powodowaniu kontrolowanych mikro uszkodzeń i usuwanie wody z komórek skóry. W ten sposób organizm zostaje pobudzony do działania i regeneracji. Dzięki naświetlaniu skóry laserem w bardzo precyzyjny sposób miejsce mienione chorobowo jest uszkadzane, a organizm rozpoczyna proces regeneracji tkanek. 

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem lasera?

Decydując się na zabieg z użyciem laserów medycznych i kosmetycznych przede wszystkim konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej, w której padną pytania i choroby przewlekłe. Samo przygotowanie może polegać na znieczuleniu skóry maścią, co znacząco zmniejszy dyskomfort podczas zabiegu. Zabieg może trwać od 15 minut do godziny.

Comments are closed.

pergola nowoczesna pergola https://gayer.com.pl/lasery-medyczne-jak-dzialaja-i-jak-moga-nam-pomoc/